Επιστροφή με γκολ για τον Χάμες στην Κολομβία

25 Σεπτεμβρίου 2022

Ο Χάμες Ροντρίγκες, συνδύασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, την επιστροφή του στην εθνική ομάδα της Κολομβίας. Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, ήταν από τους πρωταγωνιστές στην άνετη επικράτηση επί της Γουατεμάλας με 4-1 και μάλιστα, στο 40ο λεπτό ήταν αυτός που «άνοιξε» το σκορ.

Η φιλική αναμέτρηση, διεξήχθη στην Ρεντ Μπουλ Αρίνα του Νιού Τζέρσεϊ και ο Ροντρίγκες, έδωσε την θέση του στον Καρασκάλ (64`), ενώ τα υπόλοιπα τέρματα των Κολομβιανών, σημείωσαν οι Σινιστέρα (57`), Μπορέ (76`) και Ασπρίγια (89`). το «γκολ της τιμής» για τους ηττημένους, σημείωσε ο Σάντις στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΠΡΟΗΓ. ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ

Ο Ρώσος ΥΠΕΞ δεσμεύεται για την «πλήρη προστασία» οποιουδήποτε εδάφους προσαρτηθεί από τη Ρωσία

ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ

Τον άμεσο τερματισμό της παράνομης τουρκικής κατοχής στην Κύπρο ζήτησε ο αρχιεπίσκοπος Αμερικής

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Με την πλάτη στον τοίχο οι Μπακς

Αγκαλιά με την πρόκριση βρίσκονται οι Πέισερς οι οποίοι νίκησαν με 126-113 το Μιλγουόκι και προηγούνται στη σειρά με 3-1. Οι Μπακς που στερήθηκαν